Dankjewel doopheer, diaken Guido

Hoeveel keer hij iemand heeft gedoopt? Dat is iets zoals het aantal druppels in de zee proberen tellen. In alle geval: generaties lang was Guido doopheer. Hij deed dat vanuit zijn diaken-zijn, vanuit zijn geloof, vanuit zijn manier van leven. Op de nieuwjaarsreceptie van 2019 werd zijn emeritaat gevierd, maar tot nu (eind 2025) is Guido doopheer van onze parochie gebleven. Op de laatste zondag van de advent hebben we hem daar in de kerk van Latem samen met zijn vrouw Magda -bij wijze van verrassing- voor gehuldigd.

Wanneer je na een geboorte het ziekenhuis verlaat dan kreeg of krijg  je vanuit het moederhuis een geboortepakket mee. Om Guido te bedanken na zoveel jaren doopheer te zijn geweest kreeg hij geen geboortepakket, wel een dooppakket als attentie. Waaruit dat pakket bestond lees je onder de foto’s.

1. DOOPSUIKER
Doopsuiker wordt gegeven als symbool voor geluk en voorspoed, symbool voor een zoet en lang leven. We wensen het Guido nu ook en opnieuw en vanuit de parochie toe: een zoet -van zuur gespaard- en een lang leven, met wat meer tijd… Het aantal doopsuikertjes in de bokaal laten overeen-stemmen met het aantal toegediende doopsels, dat bleek een onmogelijke uitdaging.

2.KAARS
Om de doopkaars aan te steken en mee te geven nam Guido altijd licht van de witte brandende paaskaars. Licht als teken van Gods aanwezigheid in een mens zijn leven en als teken van ons geloof dat er altijd licht komt na duisternis. We wensen het Guido voort te mogen leven in dat licht en dat geloof. Dat het over zijn vrijgekomen tijd mag schijnen.

3. WATER
Zoveel keren kinderen gedoopt met water -ondergedompeld in het water van de liefde, zoals we zeggen- omdat we geloven dat onze God niet wil dat iemand ooit helemaal kopje-ten-onder gaat. Dit had dus het verwaterde deel van de attentie kunnen worden, maar gelukkig en zoals iedereen weet: water kan in ons geloof in wijn veranderen. Een fles wijn dus. Ook wijn is dus blijvend symbool van Gods belofte.

4. CHRISMA
Naast licht en water is chrisma ook een teken in het doopgebeuren. Zoveel keer heeft Guido in naam van God anderen gezalfd en om zegen gevraagd. En de handen opgelegd.
We hebben ook aan Magda gedacht en er is een grote fles balsemende handcreme omdat Guido -samen met Magda- zo vaak anderen tot zalf en zegen geweest is en nu ook wel blijft. Een fles deugddoend goed voor hun zorgende handen en gebaren dus.

5. BLOEMEN
De wijn is rood, maar al de rest is wit ; feestkleur van de kerk. Na zoveel witte doopkleedjes gezien te hebben is vandaag al het wit voor Magda en Guido. Daarom een boeket met feestelijke witte bloemen. Om in naam van de parochieploeg, de kerkraad en de gemeenschap onze erkentelijkheid en onze dankbaarheid uit te drukken.