Vormseltocht

Vrijdag 6 oktober waren onze vormelingen en hun ouders opnieuw uitgenodigd voor een activiteit in het kader van de vormselcatechese. Catechisten van verschillende kerkplekken bundelden de krachten om in De Pinte een wandelroute samen te stellen met verschillende haltes. Bij elke halte werden ouders en kinderen opgewacht door catechisten. Daar kregen ze een input, of een vraag of gespreksonderwerp, of een opdracht. De achterliggende idee: catechese is samen op stap gaan. Met de parochie. En met ouders en kinderen. Zo hopen we vanuit de parochie op een boeiende tijd. In de vormselcatechese willen we hen niets ‘leren’. Wel willen we kansen bieden om één en ander mee te maken, te ervaren. Op deze vormseltocht is dat de uitnodiging om ouders en kinderen tijdens de wandeling wat te laten spreken over wat anders niet zoveel of niet zo makkelijk ter sprake komt (Wie is jou tot steun? Welke vraag zou je aan God stellen ? Welke activiteit zou je graag meemaken op je tocht naar het vormsel ? enz).

Catechist Donald vat samen: “Het aantal deelnemers was deze keer aan de lage kant, maar het is niet de kwantiteit die telt, maar de kwaliteit.”

Dank wederom aan alle wonderwijzers.