Allerheiligen en Allerzielen

Allerheiligen en Allerzielen.Twee dagen die (hoewel verschillend) geruisloos haast een duo zijn gaan vormen.
Twee dagen waarin aan den lijve voelbaar is dat tussen jubel en onzegbaar treuren, namen leven.

We vierden 1  nov in Latem en in De Pinte en 2 nov in De Pinte. In elk van de diensten konden families van overledenen van het afgelopen jaar een gedachteniskruisje van tijdens de uitvaart komen halen.

Verschillende vieringen, met telkens kandelaars voor Licht waar duisternis toeslaat, zangers voor Gods lof door de tranen heen, bidders om de hemel.
Verschillende mensen, maar allemaal samen rond dat broos geloof dat onze geliefde overledenen wonen in al wat uit het licht ontstaat maar onaantastbaar is, in dageraad en avondschemer, in schoonheid, in warmte en in woorden die wij nooit vergeten, soms in een onnoembaar weten, en in de stilte van een God die zegt: ‘Ik zal er zijn’.

Hieronder enkele sfeerbeelden. Met dank aan fotografen Bartel en Ann.
foto 1: Allerheiigen Latem,
foto 2, 3, 4 ,5: Allerheiligen De Pinte,
foto 6, 7: Allerzielen De Pinte