Gezinsviering met naamopgave

Hun inschrijving als gezin voor de vormselcatechese in september 2019 was een eerste stap. Inmiddels zijn we een tijdje samen op weg en waren er, in groep bij de catechisten, of in de liturgie samen met de hele gemeenschap, heel wat kansen om te proeven of te ervaren waar het leven als christen mee te maken heeft.

Wie nu werkelijk heeft gekozen om gevormd te worden kon dit vragen en vieren en zeggen -voor God en in de gemeenschap. We deden dat met alle vormelingen en ouders van alle kerkplekken gemeenschappelijk in De Pinte.
Samen met die rituele naamopgave ontvingen de vormelingen ook hun vormselkruisje dat ze op het vormsel zullen dragen. Dat de ouders na het zegengebed over de kruisjes zelf het kruisje oplegden aan hun kind was betekenisvol.

Proficiat aan de vormelingen…en zeker ook dank aan de gemeenschap die andermaal onthalend met de jongeren en de gezinnen vierde.

Dank aan Bartel voor de foto's.